Copa America 06/28 01:00 2 Urugwaj vs Boliwia - View
Copa America 07/02 01:00 3 Boliwia vs Panama - View

Goals for 8 5 3
Goals against 20 7 13
Clean sheets 3 3 0
Failed to score 5 2 3

Reprezentacja Boliwii należy do zdecydowanych outsiderów spośród wszystkich piłkarskich reprezentacji Ameryki Południowej. Mimo iż trzykrotnie grała w mistrzostwach świata (1930, 1950 i 1994) nigdy nie wyszła z grupy, a jej bilans występów na światowym czempionacie przedstawia się następująco – zero zwycięstw, jeden remis i pięć porażek, bramki 1:20. Dość powiedzieć, że jedynego gola Boliwia na Mundialu zdobyła w swoim ostatnim, jak dotąd, meczu na tej imprezie. W przegranym 1:3 spotkaniu z Hiszpanią historycznym strzelcem był Erwin Sánchez.

W pierwszej połowie lat 90. w barwach Boliwii grało kilku zawodników, którzy trafili nawet do europejskich i amerykańskich klubów. W Anglii przez kilka sezonów występował napastnik Jaime Moreno, a w Hiszpanii Erwin Sánchez. Obaj przenieśli się później do MLS i dołączyli do swojego kolegi, najbardziej znanego piłkarza boliwijskiego, charyzmatycznego i nieokiełznanego (na Mistrzostwach Świata w 1994 roku w już pierwszym meczu, po trzech minutach przebywania na boisko, otrzymał czerwoną kartkę, która wykluczyła go z pozostałych spotkań) Marka Etcheverry, znanego jako El Diablo. Przez całą dekadę w boliwijskiej bramce występował Carlos Trucco. Kiedy w 1997 roku kończył grę w reprezentacji, miał czterdzieści jeden lat.

Największym sukcesem drużyny narodowej Boliwii jest nieoczekiwany triumf w rozgrywkach o Copa América w 1963 roku. W finale turnieju rozgrywanego na własnym terenie Boliwijczycy pokonali Paragwaj. Dotarła również do finału Copa America 1997 w którym uległa Brazylii 1:3.

Dzięki temu wystąpiła w rozgrywkach o Puchar Konfederacji 1999. Udział w nich zakończyła już jednak po fazie grupowej. Obecnie kadrę Boliwii prowadzi Argentyńczyk Gustavo Costas.

Reprezentacja Boliwii w piłce nożnej mężczyzn – drużyna piłkarska reprezentująca Boliwię w zawodach międzynarodowych. Za jej funkcjonowanie odpowiedzialna jest Boliwijska Federacja Piłki Nożnej. Występuje w strefie CONMEBOL.