Jose Hernandez

Leagues Played
Argentyna - Torneo Federal 40
Drużyna koszykarska "Jose Hernandez" reprezentuje Argentynę na międzynarodowych zawodach koszykówki. Została założona w 2004 roku i od tego czasu odnosi sukcesy w różnych turniejach. Drużyna jest znana ze swojej szybkiej gry, silnej obrony i umiejętności trafiania z dalekiego dystansu.

Jose Hernandez zdobył kilka medali na Igrzyskach Panamerykańskich, Mistrzostwach Ameryki Południowej i Pucharze Stankovicia. Drużyna brała również udział w Mistrzostwach Świata w Koszykówce, gdzie zajęła 12. miejsce w 2014 roku.

W skład zespołu wchodzą niektórzy z najlepszych koszykarzy Argentyny, w tym Facundo Campazzo, Nicolás Laprovíttola i Marcos Delia. Drużynę prowadzi doświadczony trener Sergio Hernandez.

Jose Hernandez jest jedną z najbardziej utytułowanych drużyn koszykarskich w Ameryce Południowej i jest uważany za jedną z najlepszych drużyn na świecie.