Results

Mistrzostwa Świata IIHF - Kobiety 04/13 15:00 31 [5] Szwajcaria - Kobiety v Niemcy - Kobiety [1] W 3-2
Mistrzostwa Świata IIHF - Kobiety 04/11 14:00 3 [4] Finlandia - Kobiety v Szwajcaria - Kobiety [5] L 3-1
Mistrzostwa Świata IIHF - Kobiety 04/09 19:00 - [3] Czechy - Kobiety v Szwajcaria - Kobiety [5] L 6-1
Mistrzostwa Świata IIHF - Kobiety 04/08 19:00 - [4] Szwajcaria - Kobiety v Finlandia - Kobiety [5] L 2-5
Mistrzostwa Świata IIHF - Kobiety 04/05 19:00 - [4] Szwajcaria - Kobiety v Kanada - Kobiety [3] L 0-3
Mistrzostwa Świata IIHF - Kobiety 04/03 23:00 - [2] USA - Kobiety v Szwajcaria - Kobiety [2] L 4-0
Euro Hockey Tour - Kobiety 02/10 16:00 - Szwajcaria - Kobiety v Czechy - Kobiety L 3-4
Euro Hockey Tour - Kobiety 02/09 13:30 - Szwecja - Kobiety v Szwajcaria - Kobiety W 3-4
Euro Hockey Tour - Kobiety 02/08 13:30 - Finlandia - Kobiety v Szwajcaria - Kobiety L 3-1
Euro Hockey Tour - Kobiety 02/07 17:00 - Szwajcaria - Kobiety v Niemcy - Kobiety W 2-0
Mecze hokeja na lodzie 12/17 11:00 - Finlandia - Kobiety v Szwajcaria - Kobiety W 3-6
Mecze hokeja na lodzie 12/15 14:30 - Niemcy - Kobiety v Szwajcaria - Kobiety W 0-2

Reprezentacja Szwajcarii w hokeju na lodzie kobiet – obecnie znajduje się na piątym miejscu w rankingu IIHF. Powstała w latach 80. XX wieku drużyna reprezentująca Szwajcarię. Swój pierwszy mecz rozegrała w Kanadzie w kwietniu 1987 roku podczas Międzynarodowego Turnieju Hokejowego Kobiet. Od 1990 roku uczestniczy w mistrzostwach świata, jedenastokrotnie startując w turnieju elity oraz trzykrotnie w turnieju pierwszej dywizji. Najlepszym wynikiem w mistrzostwach świata jest trzecie miejsce w 2012 roku. W amerykańskim Burlington Szwajcarki pokonały w meczu o brązowy medal Finki 6:2. W igrzyskach olimpijskich występowały trzykrotnie: w Turynie zajęły siódme miejsce, cztery lata później w Vancouver zajęły piąte miejsce. Podczas igrzysk w Soczi po raz pierwszy w historii Szwajcarii zdobyły brązowy medal, pokonując w decydującym spotkaniu Szwedki 4:3.