Like 3x3

Results

Rosja - Champs 3x3 03/02 15:00 - Like 3x3 v Rosneft 2 3x3 - View
Like 3x3 to drużyna koszykówki, która wywodzi się z Polski. Powstała w 2017 roku i od samego początku zdobywała sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej.

Drużyna składa się z trzech zawodników, którzy grają na boisku o wymiarach połowy boiska do koszykówki. Mecz składa się z jednej połowy trwającej 10 minut. Wygrywa drużyna, która jako pierwsza zdobędzie 21 punktów lub która będzie miała najwięcej punktów po upływie czasu gry.

Like 3x3 jest jedną z czołowych drużyn na świecie w tej dyscyplinie sportu. W swoim dorobku ma m.in. zwycięstwo w FIBA ​​3x3 World Tour 2019 oraz srebrny medal na Igrzyskach Europejskich 2019.

Kapitanem drużyny jest Michał „Mati” Michalak, który jest jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w historii 3x3. Wraz z nim w składzie znajdują się również Przemysław „Speedy” Zamojski i Paweł „Pershing” Pawlak.

Like 3x3 jest drużyną bardzo ambitną i zawsze nastawioną na zwycięstwo. Jej celem jest zdobywanie kolejnych sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej, a także promocja koszykówki 3x3 w Polsce.