Challenger Houston

Challenger Houston to turniej tenisowy odbywający się w Houston, w Stanach Zjednoczonych. Jest to turniej kategorii Challenger Tour, a jego powierzchnia jest twarda. Turniej ten został założony w 2017 roku i jest rozgrywany corocznie w okresie wiosennym. Pula nagród wynosi 75 000 dolarów, a zwycięzca otrzymuje 80 punktów rankingowych ATP.

W turnieju Challenger Houston brali udział niektórzy z najlepszych tenisistów świata, w tym Taylor Fritz, Frances Tiafoe i Tommy Paul. W 2023 roku zwycięzcą został Emilio Nava, który pokonał w finale Wu Tung-lin.

Turniej Challenger Houston jest ważnym wydarzeniem dla tenisistów, którzy chcą awansować w rankingu ATP. Zapewnia on również platformę do rywalizacji na wysokim poziomie i daje zawodnikom możliwość zdobycia punktów rankingowych. Turniej ten jest również popularny wśród kibiców tenisa, ponieważ oferuje możliwość obejrzenia najlepszych tenisistów świata w akcji.