Puchar Libanu

Puchar Libanu to międzynarodowy turniej koszykówki, który corocznie odbywa się w Libanie. Turniej został po raz pierwszy rozegrany w 1999 roku i od tego czasu jest ważnym wydarzeniem w kalendarzu koszykówki na Bliskim Wschodzie. W Pucharze Libanu biorą udział czołowe drużyny z Libanu, a także zaproszone drużyny z innych krajów. Turniej jest rozgrywany w systemie pucharowym, a zwycięzca otrzymuje Puchar Libanu.

Puchar Libanu jest prestiżowym turniejem, który przyciąga uwagę kibiców koszykówki z całego świata. W turnieju występowało wielu znanych koszykarzy, w tym Fadi El Khatib, Jackson Vroman i Joe Vogel. Puchar Libanu jest również ważnym wydarzeniem dla rozwoju koszykówki w Libanie. Turniej pomaga w promocji koszykówki i zapewnia platformę dla młodych zawodników do pokazania swoich talentów.

W ostatnich latach Puchar Libanu został zdominowany przez drużyny libańskie. W 2019 roku turniej wygrał zespół Sporting Al Riyadi Beirut, który pokonał w finale zespół Byblos Club 85:79.