ITF Women Solarino WD

Międzynarodowy turniej tenisowy kobiet ITF Solarino WD

Międzynarodowy turniej tenisowy kobiet ITF Solarino WD to profesjonalny turniej tenisowy rozgrywany na nawierzchni ziemnej w Solarino na Sycylii we Włoszech. Turniej jest częścią kalendarza Międzynarodowej Federacji Tenisowej (ITF) i odbywa się co roku od 2023 roku.

Format turnieju

Turniej składa się z drabinki singlowej i deblowej. W singlu bierze udział 32 zawodniczek, a w deblu 16 par. Zawodniczki rywalizują w meczach do dwóch wygranych setów.

Pula nagród

Pula nagród w turnieju wynosi 25 000 dolarów. Zwyciężczyni singla otrzymuje 3 929 dolarów, a finalistka 2 063 dolarów. Zwyciężczynie debla otrzymują 1 389 dolarów, a finalistki 750 dolarów.

Mistrzynie

Pierwszą mistrzynią turnieju ITF Women Solarino WD została Włoszka Lucrezia Stefanini, która pokonała w finale Francuzkę Carole Monnet 6:2, 6:3. W deblu zwyciężyła para Włoszka Tatiana Pieri i Niemka Antonia Lottner, które w finale pokonały parę Włoszka Claudia Giovine i Hiszpanka Celia Cervino Ruiz 6:0, 6:2.

Turniej ITF Women Solarino WD to ważny przystanek w kalendarzu rozgrywek zawodniczek startujących w ITF World Tennis Tour. Turniej daje im możliwość zdobycia punktów rankingowych i poprawienia swojej pozycji w światowym rankingu.