02/23 12:10 2 [2] Kanada vs Niemcy [3] 3-4
02/20 12:10 14 [3] Szwajcaria vs Niemcy [3] 1-2
02/20 12:10 14 [2] Finlandia vs Korea Płd. [4] 5-2
02/20 07:40 14 [2] Słowenia vs Norwegia [4] 1-2
02/20 03:10 14 [3] USA vs Słowacja [4] 5-1
**Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018 Hokej na lodzie - Mężczyźni**

Począwszy od 14 do 25 lutego 2018 roku, w ramach Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018 rozegrano turniej hokeja na lodzie mężczyzn. Mecze odbywały się na dwóch lodowiskach w Gangneung Hockey Centre w Gangneung. W turnieju wzięło udział 12 drużyn podzielonych na dwie grupy po sześć zespołów. Cztery najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do ćwierćfinałów, a następnie do półfinałów i finału.

Złoty medal zdobyła reprezentacja Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego (ROC), która w meczu finałowym pokonała Niemcy 4:3 w dogrywce. Brązowy medal wywalczyła Kanada, która pokonała Republikę Czeską 4:3 w meczu o trzecie miejsce.

Turniej był emocjonujący i pełen niespodzianek. Reprezentacja Słowacji, która po raz pierwszy w historii wygrała zawody hokejowe na igrzyskach olimpijskich, znalazła się wśród pretendentów do medali, ale ostatecznie zajęła 11. miejsce. Reprezentacja Niemiec, która nigdy wcześniej nie zdobyła medalu na zimowych igrzyskach olimpijskich, dokonała historycznego wyczynu, docierając do finału.

Turniej był także historyczny dla reprezentacji Korei, która po raz pierwszy w historii wystawiła zjednoczoną drużynę Korei Północnej i Południowej. Drużyna ta osiągnęła swój cel, jakim było zwycięstwo nad jednym z faworytów, Szwajcarią.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018 w hokeju na lodzie mężczyzn dostarczyły wielu niezapomnianych chwil i wyłoniły nowych bohaterów. Turniej był świętem sportu i jedności, a także przyniósł nadzieję na przyszłość hokeja na lodzie.