Puchar Białorusi

Puchar Białorusi w futsalu (biał. Кубак Беларусі па футзале) – cykliczne rozgrywki futsalowe o charakterze pucharu, organizowane przez Białoruską Federację Piłki Nożnej (BFF) dla białoruskich klubów futsalu.

Począwszy od sezonu 2019/2020 w rozgrywkach bierze udział 12 drużyn grających na co dzień w najwyższej klasie rozgrywkowej – Wyszejszej Lidze. W czterech rundach wstępnych (1/16, 1/8, 1/4, 1/2) mecze rozgrywane są w systemie dwumeczowym (u siebie i na wyjeździe), a o awansie decyduje większa liczba bramek zdobytych w obu meczach. W przypadku remisu rozgrywana jest dogrywka, a jeśli i ona nie wyłoni zwycięzcy, następuje seria rzutów karnych. W finale, który rozgrywany jest na neutralnym terenie, mecz składa się tylko z jednej połowy (20 minut). Jeżeli po regulaminowym czasie gry jest remis, następuje dogrywka (2×5 minut), a jeśli i ona nie przyniesie rozstrzygnięcia, następuje seria rzutów karnych.

Najwięcej razy Puchar Białorusi w futsalu zdobywał klub Witiaz Maładeczno (6 tytułów). Ostatnim zdobywcą trofeum jest klub Szachcior Soligorsk, który w finale edycji 2021 pokonał Barcelonę Mińsk 4:2.