Igrzyska Ameryki Środkowej i Karaibów - WD

**Turniej Badmintona "Igrzysk Ameryki Środkowej i Karaibów - WD"**

Igrzyska Ameryki Środkowej i Karaibów to wielosportowe wydarzenie, które odbywa się co cztery lata i gromadzi sportowców z krajów Ameryki Środkowej i Karaibów. W ramach igrzysk odbywa się również turniej badmintona, w którym zawodnicy rywalizują w kategoriach singli, debla i miksta.

Turniej w kategorii debla kobiet (WD) przyciąga najlepsze zawodniczki z regionu, które walczą o tytuł mistrzowski. Zawody rozgrywane są w formie pucharowej z fazą grupową, a następnie fazą pucharową. Mecze rozgrywane są do dwóch wygranych setów, przy czym każdy set grany jest do 21 punktów.

Mecze są rozgrywane w elektryzującej atmosferze, a zawodnicy prezentują najwyższy poziom gry. Turniej WD jest doskonałą okazją do zobaczenia najlepszych badmintonek z Ameryki Środkowej i Karaibów w akcji i kibicowania im w walce o złoty medal.

**Zasady turnieju:**

* Zawody rozgrywane są do dwóch wygranych setów.
* Każdy set grany jest do 21 punktów.
* Jeśli żaden z zawodników nie osiągnie przewagi dwóch punktów przy stanie 20:20, mecz jest kontynuowany do momentu, gdy jeden z zawodników zdobędzie przewagę dwóch punktów.
* Zawodnicy zmieniają strony kortu po każdym secie oraz po osiągnięciu przez pierwszego zawodnika 11 punktów w trzecim secie (jeśli jest on rozgrywany).
* Serwujący wykonuje serwis z prawej strony kortu, gdy liczba zdobytych przez niego punktów jest parzysta, oraz z lewej strony, gdy liczba zdobytych przez niego punktów jest nieparzysta.
* Zawodnik, który wygrał poprzedni punkt, podaje jako pierwszy w kolejnym punkcie.