ITF - Padova W15 - WD

**ITF - Padwa W15 - WD**

Turniej tenisowy ITF - Padwa W15 - WD to kobiecy turniej tenisowy rangi W15, rozgrywany na nawierzchni kortów ziemnych. Odbywa się w Padwie we Włoszech i jest częścią cyklu ITF Women's World Tennis Tour.

**Format turnieju**

Turniej rozgrywany jest w formacie drabinki pucharowej. Bierze w nim udział 32 pary deblistek. Mecze rozgrywane są w dwóch setach do 6 gemów, przy tie-breaku w przypadku remisu 6:6. Trzeci set, decydujący o wyniku meczu, rozgrywany jest jako super tie-break do 10 punktów.

**Nagrody**

Pulę nagród turnieju stanowi 15 000 dolarów amerykańskich. Zwyciężczynie turnieju otrzymują punkty rankingowe ITF i nagrody pieniężne.

**Historia turnieju**

Turniej ITF - Padwa W15 - WD został po raz pierwszy rozegrany w 2022 roku. Jego pierwszą zwyciężczynią została para Anastasiia Tikhonova i Daria Mishina.

**Znaczenie turnieju**

Turniej ITF - Padwa W15 - WD stanowi ważny etap w karierze młodych tenisistek. Umożliwia im zdobywanie punktów rankingowych i doświadczenia w grze na poziomie międzynarodowym. Jest to także okazja do rywalizacji z zawodniczkami z całego świata.