Brazil Paulista U20

**Turniej Koszykówki Paulista U20**

Turniej Koszykówki Paulista U20 to prestiżowe wydarzenie sportowe dla młodych koszykarzy w wieku do 20 lat w brazylijskim stanie São Paulo. Turniej istnieje od 1990 roku i jest uważany za jeden z najważniejszych turniejów koszykówki dla juniorów w kraju.

**Format**

Turniej odbywa się w formacie pucharowym, w którym biorą udział najlepsze drużyny z całego stanu. Drużyny są podzielone na grupy i rozgrywają mecze grupowe. Najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do fazy pucharowej, gdzie walczą o mistrzostwo.

**Zwycięzcy**

W ciągu swojej historii turniej wygrało wiele renomowanych drużyn, w tym Franca Basquetebol Clube, Araraquara Basquete Clube i Paulistano. Najbardziej utytułowaną drużyną jest Franca BC, która zdobyła tytuł trzykrotnie.

**Znaczenie**

Turniej Koszykówki Paulista U20 ma duże znaczenie dla rozwoju koszykówki w stanie São Paulo. Pozwala młodym koszykarzom na rywalizację z najlepszymi i rozwijanie swoich umiejętności. Turniej jest również platformą dla młodych talentów, którzy mogą zwrócić na siebie uwagę klubów i trenerów z całej Brazylii.

**Historia**

Turniej został po raz pierwszy rozegrany w 1990 roku i od tego czasu zyskał dużą popularność. Pierwszym zwycięzcą była drużyna Franca BC. W ciągu lat turniej ewoluował i stał się jednym z najważniejszych wydarzeń sportowych dla juniorów w stanie São Paulo.

**Aktualni mistrzowie**

Aktualnymi mistrzami turnieju Koszykówki Paulista U20 jest drużyna Araraquara Basquete Clube. Drużyna zdobyła tytuł w 2023 roku, pokonując w finale Bauru Basket.