ITF - Skopje M15 - MD

ITF - Skopje M15 - gry podwójne mężczyzn

19-letni Ilya Lobanov i o 6 lat starszy Alexandr Binda zamierzają zdobyć pierwszy tytuł w tym sezonie, gdy przystąpią do rozgrywek podwójnych mężczyzn w Skopje M15. Rosyjsko-czeski duet po raz ostatni wygrał turniej w listopadzie 2021 roku, zdobywając trofeum na kortach twardych w Tachkencie. W tym tygodniu rozpoczęli oni kampanię od zwycięstwa 6:4, 6:4 nad gospodarzem Andrejem Zdravevski i Bułgarem Nikolayem Ionovem.

Ich rywalami w ćwierćfinale będą rozstawieni z numerem drugim Francuz Manuel Guinard i Włoch Luca Giacomini, którzy także wygrali w dwóch setach.

W drugiej części drabinki najwyżej rozstawieni Czech Michael Vrbensky i Słowak Adam Pavlasek zapewnili sobie miejsce w drugiej rundzie po wygranej 6:4, 6:3 nad albańską parą Jurgen Kastrati i Mikel Demiri.

Ich rywalami w następnej rundzie będą Chińczyk Leo He i Litwin Laurynas Grigelis, którzy pokonali w trzech setach serbski duet Srdjan Petrovic i Lazar Milicevic.