Puchar Grecji

**Puchar Grecji w piłce wodnej**

Puchar Grecji w piłce wodnej to prestiżowy turniej piłki wodnej dla mężczyzn rozgrywany co roku w Grecji. Jest to jeden z najbardziej prestiżowych turniejów w Europie, a zwycięzca kwalifikuje się do Ligi Mistrzów w Piłce Wodnej.

Turniej został po raz pierwszy rozegrany w 1954 roku, a pierwszym zwycięzcą został Panathinaikos. Najbardziej utytułowanym klubem jest Olympiakos, który wygrał 23 razy.

W Pucharze Grecji rywalizuje 8 najlepszych drużyn z greckiej ligi piłki wodnej. Turniej rozgrywany jest systemem pucharowym, a finał odbywa się na neutralnym obiekcie.

Puchar Grecji jest jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu greckiej piłki wodnej i zawsze przyciąga duże zainteresowanie kibiców. Jest to doskonała okazja, aby zobaczyć najlepszych zawodników piłki wodnej w Europie w akcji.