ITF W25 Osprey WD

**ITF W25 Osprey WD**

Turniej tenisowy ITF W25 Osprey WD to profesjonalny kobiecy turniej tenisowy rozgrywany na kortach twardych w Osprey na Florydzie w Stanach Zjednoczonych. Jest częścią cyklu ITF Women's World Tennis Tour, który obejmuje turnieje niższej rangi dla kobiecego tenisa zawodowego.

**Format**

Turniej rozgrywany jest w formacie singla i debla. W singlu bierze udział 32 zawodniczki, a w deblu 16 par. Turniej rozgrywany jest w systemie pucharowym, w którym zawodniczki grają ze sobą w meczach do dwóch wygranych setów.

**Nagrody**

Zwyciężczyni turnieju w singlu otrzymuje tytuł mistrzyni i nagrodę pieniężną w wysokości 25 000 USD. Finalistka otrzymuje 13 500 USD, a półfinalistki po 6 375 USD. W deblu mistrzynie otrzymują 7 400 USD, finalistki 3 700 USD, a półfinalistki po 1 850 USD.

**Historia**

Turniej ITF W25 Osprey WD został założony w 2021 roku. Pierwszą mistrzynią w singlu została Catherine McNally, która pokonała w finale Jessicę Pegulę. W deblu zwyciężyły Maria Sanchez i Olivia Tjandramulia, które pokonały parę Samantha Murray Sharan i Eden Silva.

**Znaczenie**

Turniej ITF W25 Osprey WD jest ważnym wydarzeniem dla kobiecego tenisa zawodowego. Zapewnia zawodniczkom możliwość zdobycia punktów rankingowych i nagród pieniężnych, co może pomóc im w awansie na wyższe szczeble rankingu. Turniej służy również jako platforma dla wschodzących talentów i może pomóc im zdobyć doświadczenie i uznanie na arenie międzynarodowej.