Puchar Austrii w piłce nożnej (niem. Der Cup des Österreichischen Fußball-Bundes, w skrócie ÖFB-Cup) – cykliczne rozgrywki piłkarskie o charakterze pucharu krajowego w Austrii. Organizowane co sezon przez Austriacki Związek Piłki Nożnej (ÖFB) i przeznaczone są dla krajowych klubów piłkarskich. Zwycięzca rozgrywek otrzymuje prawo gry w Liga Europy UEFA. Jeżeli zwycięzca ma już zagwarantowany start w rozgrywkach europejskich, wtedy zespół który przegrał w finale zagra w rundzie eliminacyjnej Ligi Europy.

Najwięcej triumfów ma na swoim koncie Austria Wiedeń, która 27 razy sięgała po Puchar Austrii.

**Puchar Austrii**

Puchar Austrii to coroczne rozgrywki piłkarskie w Austrii, które odbywają się w formacie pucharowym. W turnieju bierze udział 64 zespołów z różnych lig austriackiego systemu piłkarskiego.

**Format rozgrywek**

* Turniej rozgrywany jest w systemie pucharowym z jednym meczem.
* Drużyny niższej klasy rozgrywkowej grają pierwsze mecze na własnym boisku.
* Finał rozgrywany jest na neutralnym terenie, który zmienia się co roku.

**Nagrody**

* Zwycięzca Pucharu Austrii zapewnia sobie grę w rundzie kwalifikacyjnej Ligi Konferencji Europy UEFA.
* Zwycięzca otrzymuje również trofeum i nagrodę pieniężną.

**Historia**

Puchar Austrii został po raz pierwszy rozegrany w 1919 roku i jest jednym z najstarszych turniejów piłkarskich w Europie. Najbardziej utytułowaną drużyną w historii Pucharu Austrii jest Rapid Wiedeń, który zdobył trofeum 15 razy.

**Transmisja**

Mecze Pucharu Austrii są transmitowane na żywo w telewizji i online w Austrii i wielu innych krajach.